دسته‌بندی نشده

کلید حرارتی اشنایدر الکتریک چیست؟

کلید حرارتی اشنایدر الکتریک چیست؟

کلید حرارتی اشنایدر الکتریک چیست؟

کلید های حرارتی اشنایدر الکتریک راه انداز موتور است و یکی از پرمصرف ترین کلید ها در برق صنعتی و تابلو برق ها است .کلید های حرارتی اشنایدر الکتریک با بهترین و جدید ترین فناوری و با کیفیت ترین مواد طراحی شده است و به بازار ارائه میشوند و از نوع کلید های حفاظتی از سیستم برق رسانی میباشد.

کلید حرارتی اشنایدر الکتریک یا MPCB برگرفته از جمله Circuit Protection Motor Breakerبه مفهوم مدار قطع کن محافظ موتور، که با اسم MMS مخخف شده ی جمله Manual Starter Motorبه مفهوم کلید راه انداز موتور نیز شناخته میشود. این نوع از کلید ها به صورت کامال کاری برای محفاظت موتور های الکتریکی طراحی شده اند و از بارزترین ویژگی کلید های MPCB میتوان به این اشاره نمود که در این کلید ها تقریبا تمامی پارامتر های حفاظتی موتور دارای رنج قابل تنظیم هستند.

کلید های حرارتی اشنایدر الکتریک شامل یک عدد فیوز مینیاتوری و یک عدد بی متال میباشند که در نهایت همین امر،کلید حرارتی اشنایدر الکتریک میتواند از سیستم ها در برابر دو عامل اضافه بار و اتصال کوتاه محافظت کند.

کلید حرارتی اشنایدر نیز برای حافظت در برابر جریان اضافه بار در لوازم برقی از جمله الکتروموتور ها ،موتور های آسنکرون و… مورد استفاده قرار گرفته میشود. در اصل باید به نوعی از مدار های الکتریکی حافظت کرد که اگر به هر دلیلی جریان مصرف کننده همانند اتصال سیم پیچ ها، تک فاز شدن مصرف کننده ،اتصال کوتاه فاز ها از حد معمول خود تعدی کرد ،قبل از ان که گرمای ایجاد شده در موتور مصرف کننده باعث آسیب دیدن آن شود، مدار را قطع کند.

انواع کلید حرارتی اشنایدر

کلید حرارتی اشنایدر الکتریک چیست؟

کلید حرارتی اشنایدرGV2

یک مدل از پر طرفدارترین کلید های حرارتی اشنایدر، می شود به کلید های مغناطیسی اشنایدر Gv2 اشاره نمود. این کلید مغناطیسی بسیار عالی می تواند به بهترین نحوه از موتور محافظت کند و از آسیب های احتمالی تا حد بسیار زیادی جلوگیری کند. کلید های حرارتی اشنایدر مدل GV2جریان حرارتی شان ۱۷_۲۳ آمپر تلقید می شود و جریان مغناطیسی آن نزدیک به ۳۲۷ آمپر می باشد. افرادی که می خواهند با پرداخت هزینه ای انگشت شماریک کلید حرارتی بسیارمناسب دریافت نمایند.

کلید حرارتی اشنایدرGV3

یکی از مدل های کلید های حرارتی، می شود به کلید های حرارتی مدل GV3اشاره نمود. این کلید ها، از قدرت و عملکرد بسیار خوبی برخوردار می باشند و بهتر از سری قبل خود یعنی کلید های حرارتی اشنایدر GV2 عمل می کنند. جریان حرارتی کلید مغناطیسی GV3 ۳۰_۴۰ آمپر بیان گردیده شده است و جریان مغناطیسی آن ۵۶۰ امپر نیز تقلید می شود. نون تغذیه این محصولAC است. بنابراین باید بدانید از کلید حرارتی اشنایدر GV3 می توان برای حفاظت از موتور های متنوع بهره مند گردید.

کلید حرارتی اشنایدرGV3

یکی دیگرازمدل های کلید های حرارتی، میشود به کلید های حرارتی مدل GV3اشاره نمود. این کلید ها،از توانیی و قابلیت فوق العاده ای برخوردار می باشند و بهتر از مدل قبل خود یعنی کلید های حرارتی اشنایدر GV2 عمل می کنند. جریان حرارتی کلید مغناطیسی GV3 ۳۰_۴۰ آمپر بیان گردیده است و جریان مغناطیسی آن ۵۶۰ امپر نیز تلقید می شود. نون تغذیه این محصولAC است. بنابراین بایستی بدانید از کلید حرارتی اشنایدر GV3 می توان برای حفاظت از موتور های متنوع بهره مند گردید.

کلید حرارتی اشنایدرGV4

کلید حرارتی اشنایدر مدل GV4می باشد. این محصوفقط برای موتور های ۱۱۰ کیلو وات مناسب است و موتور هایی با توانایی های باال نمی توانند از این محصول بهره مند گردند. بنا براین قدرت قطع کلید َحرارتی اشنایدر GV4 ۷۰ کلیو آمپر می باشد و جریان آن ۲۲۰ امپر نیز خواهد بود. این محصول تمامی کارایی های کلید حرارتی مرغوب را در خود جای داده و قیمت مناسبی دارد.

مشخصات فنی کلید حرارتی اشنایدر

کلید حرارتی (MMS (یا کلید محافظ موتور (MPCB (یکی ازکلیدهای قابل قطع زیر بار دسته بندی می شود. یعنی در صورتی که موتور برق دارد، می تواند برق موتور را قطع یا وصل کند. از کلید محافظ موتور Schneider برای حفاظت از موتور در مقابل جریان اتصال کوتاه و اضافه بار استفاده می شود. قصد از استفاده از این کلید، اداره کردن زمان شروع و توقف، اداره جریان شدید موتور در زمان راه اندازی، پیشگیری از تک فاز شدن و افت ولتاژ موتور و همینطورکنترل چرخش موتور است.

کنترل کننده های موتور می توانند به طوردستی(Manual ، (از راه دور یا به طورخودکار (Automatic(کار کنند. رنج کلید حرارتی اشنایدر بسیار مختلف بوده و می تواند در مدل های GV2 و GV3و GV7 برای هر موتور محافظت خوبی ارائه بدهد.

تفاوت کلید حرارتی اشنایدر الکتریک MPCB با بیمتالBIMETAL

  • روی کلید حرارتی اشنایدر الکتریک ، کلید یا شاسی قطع و وصل وجود دارد ولی روی بی متال اشنایدر الکتریک کلید یا شاسی قطع و وصل وجود ندارد.
  • با توجه به تفاوت کلید حرارتی اشنایدر الکتریک با بی متال می شود دریافت که ضریب اطمینان جهت قطع و وصل کردن و همنطور دقت عملکرد کلید حرارتی از بیمتال بیشتر است
  • کلید حرارتی اشنایدر الکتریک مدار قدرت را قطع و وصل می نماید ولی بی متال مدار فرمان را در تابلو قطع میکند.
  • کلید حرارتی اشنایدر الکتریک به عنوان یک بریکر قبل از کنتاکتور و در قسمت مدار قدرت و ابتدای فیدر قرار میگیرد ولی بی متال اشنایدر الکتریک بعد از کنتاکتور قرار گرفته می شود و بر روی مدار فرمان عمل میکند .

راه اندازی الکتروموتور با کلید حرارتی اشنایدر

به طورمعمول دو روش برای راه اندازی موتور توسط کلید حرارتی وجود دارد.

  • راه اندازی سنگین : جریان راه اندازی را در صورتی که از 10 برابر جریان نامی تجاوز نکند به مدت زمان 4 ثانیه تحمل می کند.
  • راه اندازی سبک : جریان راه اندازی را در صورتی که از 5 برابر نامی تجاوز نکند به مدت زمان20 ثانیه نگه می دارد.

در ساخت کلید حرارتی اشنایدر چه استانداردهایی رعایت میشود؟

برای ساختن کلید های حرارتی اشنایدراستاندارد های زیر رعایت می شود:
  • CSA C222 / IEC 60947-4-1
  • UL / IEC60947
  • EN / IEC 60947-2
  • ANSI/IEC 60529

کاربرد کلید حرارتی اشنایدر چیست؟

از کلید حرارتی اشنایدر برای حفاظت از موتور در مقابل جریان اتصال کوتاه و اضافهبار استفاده میکنند.قصد از استفاده از کلید حرارتی اشنایدر، اداره کردن زمان شروع و توقف، اداره جریان شدید موتور در زمان راه اندازی، پیشگیری از تک فاز شدن و افت ولتاژ موتور و همنطور کنترل چرخش موتور میباشد.

هنگام خرید کلید حرارتی اشنایدر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اصلی ترین نکته برای خرید، برتری کیفیت بر قیمت است؛ زیرا با انتخاب و خرید کلید حرارتی اشنایدر میتوانید از برخی حوادث مرتبط با برق مانند آتشسوزی درحاصل بار اضافی و دیگر خسارتهای جدی جلوگیری کنید.
برای تست سالمت کلید میشود از کلید تست طراحی شده در کلیدهای حرارتی استفاده کرد. در خرید کلیدهای حرارتی باید به درجه تنظیم آن توجه کنید.
یکی از اساسی ترین مالکها در خرید کلیدهای حرارتی، شامل بودن شستی قطع و وصل دقت است.برای تهیه کلیدهای حرارتی جهت محافظت از موتور، باید به جریان نامی و سیمکشی موتور مورد نظر دقت کنید. فرمانپذیری و کنترل کلیدهای حرارتی اشنایدر بسیارزیاد مهم بوده که کمک بسیاری را به افراد خواهد کرد.

کلید حرارتی اشنایدر در چه مواردی استفاده می شود؟

از کلید حرارتی اشنایدر میشود برای محفاظت از موتورهای الکتریکی درمقابل انواع اختالالت مدار برق استفاده نمود. شما میتوانید کلیدهای حرارتی را برپایه ی بار اضافه، جریان حرارتی و مغناطیسی آنها را تنظیم کنید.این مدل از کلیدها قابلیت کلیدزنی برای مدارهای موتوری را دارند. کلیدهای حرارتی به موتورها کمک میکنند تا با خاموش و روشن شدن موتور بر پایه ی حرارتی که اضافهبار در آنها ایجاد میکند خنک شوند.

نمایندگی خرید کلید حرارتی اشنایدر

افرادی که عالقه دارند به خرید انواع مختلف کلید حرارتی اشنایدر بپردازند، باید خرید خود را از نمایندگی های معتبر انجام داده تا بتوانند محصوالت با کیفیتی دریافت کنند. بنابراین، دقت داشته باشند مشاوران وکارشناسان در نمایندگی اشنایدر سیتی، می توانند مشاوره های اصولی و درستی را به شما عزیزان ارائه دهند و گزینه مناسبی را به شما معرفی نمایند. برای همین همواره توصه می گردد تا خرید از نمایندگی اشنایدر سیتی را مد نظر خود قرار داده تا خریدی اسوده خاطرانجام دهید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *